ÕPPEPÄEV reedel, 3.juulil
Traditsiooniline võrkudega suvine kalapüük
2.juuli õhtul asetavad kalurid võrgud püügile.
3.juuli hommikul kell 8:30 algab umbes 3 tundi kestev vaatlus merel. Kohalikud kalurid - „Käsmu Lahe Kalur” liikmed võtavad õhtul püügile asetatud võrke välja.
Keda võrgupüük huvitab ja võrkude nõudmist oma silmaga näha tahab on oodatud vaatlusele merel mootorpaadi Cumulusega. Liigutakse ühe kaluri juurest järgmise juurde. Vaadeldakse 3-4 kutselise kaluri tegutsemist.
Loodame, et 12:00 saame alata ülevaatliku loenguga
suvisest kalapüügist. Esinema on palutud Toivo Orgussaar. Küsimused ja arutelu toimub püütud kala suitsetades ja võrkude rakendamist ja vanu püügivahendeid uurides.
Kohtade arv on piiratud, hea on end eelnevalt registreerida muuseumis.
Kontakt: Aarne Vaik, tel: 5297135
-----------------------------
Suvise võrkudega kalapüügikoolitusel osales üle 20 kohaliku ja suvitaja, kes said kalameheõnnest osa ja kogemuse võrra rikkamaks. MTÜ Käsmu Lahe kalur oli võrgud asetanud püügile Käsmu lahe erinevates kohtades: Lobineeme tippu, Tiirukari kõrvale ja Majakamäe juurde. Esimesed kalad saadi juba 2. juuli õhtul, kui võrgupoid kohendama mindi, olid 2 siiga ja hulk ahvenaid juba võrgus.
Hommikusel võrkude nõudmisel oli Lobi tipus kõva tuul, lesta saad, mis hiljem ka suitsuahjus ja pannil küpseks sai. Tiirukari juurets tuli kilu, räime, tinti, lesta ja kivikammeljat. Majakamäe võrku oli jäänud kõige kirjum seltskond: mudilat oli kõige rohjem, oli ka emakala, lesta, ahvenat, siiga, merinõela, lutsu, tinti. kaua läks kalade võrgust puhastamisega. Kala suitsetamise ajal tegi Toivo Orgusaar huvitava ülevaate võrkudega suvisest kalapüügist. Materjalid, mis kommenteeritud said on sellest lingist: http://rannakalurematerjalid.ut.ee/